Nowy dzień nowe możliwości – powiedział nikt nigdy o usługach statystycznych.

Jestem w niebo wzięty, że mogę pisać i pisać bzdury o statystyce w celu zmuszenia botów gugla, żeby mi zaindeksowały serwis wyżej. Proszę mi wierzyć, ale strata czasu na pisanie tylko po to żeby jakaś głupia maszyna „lewiatan naszych czasów” podrzuciła stronę w górę w wyszukiwaniu jest katorżniczym zajęciem. Szczególnie jeśli chodzi o pisanie o statystyce, analizach i usługach statystycznych.

badanie-meto-wybor

Jeśli kogoś by interesowało czemu piszę cokolwiek na temat usług statystycznych i pomocy w analizie danych to proszę bardzo.

Ma odpowiedź wyżej. Nic innego niż podrzucenie strony głównej Metodolog.pl w indeksie wujka gugula. Niektóre wpisy o statystyce będą głupie i bez sensu, a niektóre z sensem. Czasem będę pisać na serio jakieś statystyczne dyrdymały, historię wykonywanych usług statystycznych, opowieści o pomocy statystycznej klientom, a czasem zdarzy się coś cennego związanego z bieżącym tematem, którym się zainteresowałem. Co by nie było tematem przewodnim wszystkich wpisów będzie wkomponowywanie słów kluczowych i odnośników do strony głównej. Proszę się nie dziwić, że czasem w różnych miejscach, często niespodziewanych i mało logicznych (na przykład w nawiasach) będą pojawiały się słowa związane z usługami statystycznymi lub pomocą w statystyce i analizie danych. Ponad to mogą pojawić się również wpisy związane z psychologią oraz medycyną. Głównie przetwarzanym i opracowujemy statystyki w naukach społecznych oraz naukach o życiu i zdrowiu. Naukowcy z politechnik raczej sobie radzą ze statystyczną analizą danych, niemniej zdarzają się projekty dla osób które prowadzą badania eksperymentalne w naukach inżynieryjnych. Wykonaliśmy kiedyś usługę statystyczną związaną z analizą danych w testowaniu wytrzymałości materiałów budowlanych, a konkretnie ich opakowań.

ahhh no właśnie nie wiem o czym pisać, żeby ten głupi wpis o usługach statystycznych przekroczył wysoko oceniane przez roboty tysiąć pińcet słów.

Może napiszę bajkę 🙂 Tak, bajka o usługach statystycznych w biznesie (albo w medycynie?)

Szedł sobie kiedyś statystyk (Niósł wilk razy kilka i ponieśli i wilka) borem lasem żeby zanieść analizy statystyczne swojemu schorowanemu lekarzowi. Biedny lekarz nie skorzystał w porę s opieki medycznej i zachorował na chorobę psychiczną (do psychologa też miał iść). Na podskokach i ochoczo statystyk biegł dalej przez ciemny las. Nagle trafił na rozdroże. Na ów rozdrożu spotkał wilka. Wilk się pyta tak:

– statystyku! co tam niesiesz w tym koszyku?

– wilku! Niosę analizy statystyczne, statystyki medyczne i usługi dla zchorowanego lekarza! Nie skorzystał z porę z opieki medycznej i zachorował! Będę również liczyła mu analizę przeżycia!

– Statystyku! Jesteś niesamowicie dzielny w wykonywaniu tej usługi statystycznej! Może mogę Ci jakoś pomoc w tej analizie danych?

– Nie, nie wilczku. Dam radę sobie sam. Statystycy to profesjonaliści!

-Ok. Nie wnikam! Pomoc statystyczna to pomoc. Trudno. Powodzenia!

– Dzięki!

mewa-metodolog-zima-2016

Po pożegnaniu się z wilkiem statystyk ruszył w drogę, machając jeszcze przez jakiś czas wilczkowi.

Niemniej wilk zorientował się, że cenne usługi statystyczne Pana analityka danych mogą mu się przydać w opanowaniu świata statystyk medycznych. Wilk postanowił zjeść medyka i przebrać się za niego. Zrobił to zanim statystyk przyszedł do domu lekarza. Nie minęło kilka godzin, a statystyk przyszedł do chatki lekarza ze swoimi usługami statystycznymi, analizami danych oraz pomocą. Statystyk wszedł po cichu, ocenił nieporządek panujący w izbie reprezentanta nauk medycznych i odczuł lekki lęk. Czujny statystyk wszedł do pokoju lekarza i jeszcze bardziej zalękniony przywitał się z lekarzem mówiąc:

– Cześć lekarzu, sss ssłuchaj mam dla Ciebie statystyki medyczne, trochę usług statystycznych, a ponad to statystyczną analizę danych i pomoce w naukach medycznych.

– Statystyku nie trzeba było, aż tak sobie zawracać tymi usługami i pomocą statystyczną głowy. Jak widzisz mam tutaj już tego pełno w okół. Niemniej pokaż może znajdę coś dla siebie.

Statystyk wyciągnął komputer na którym były wykonane usługi statystyczne metodą on line i podał je lekarzowi (a tak na prawdę wilkowi, ale statystyk o tym nie wiedział). Oczywiście statystyk podając komputer zdziwił się, że lekarz na taki wielki nos i jakiś taki włochaty jest. Analityk danych zapytał:

– Osobo która potrzebuje statystyk medycznych i usług analitycznych w medycynie czemu masz takie wielkie oczy?

– Statystyku, mam takie wielkie oczy żeby lepiej widzieć usługi statystyczne które dla mnie wykonałeś

– No dobrze, masz tu te statystyki medyczne, ale powiedz mi jedno, czemu masz takie wielkie zęby?

– Statystyku mój drogi usługodawco w analizie statystycznej. Po to by lepiej przegryzać gumę podczas fascynacji Twoimi wspaniałymi analizami statystycznymi i usługami wykonanymi dla mnie!

– Hmm coś mi tu nie pasuje. Powiedź mi proszę, czemu masz takie wielkie dłonie.

– Żeby Ci skurwielu odebrać całą statystykę medyczną hahahha.

Rozpętała się demolka, wióry raportów statystycznych i wszystkie usługi analizy danych latały w powietrzu. Była po prostu masakra. Statystyk z wilkiem lekarzem bili się z całych sił. Walka przypominała walkę między Songo Ku a Frezerem na planecie Namek. Niemniej niepoddający się statystyk chcąc wywalczyć spowrotem swoje usługi statystyczne założył wilkowi mataleo (duszenie w stylu walki jiu jitsu). Statystyk szybko odebrał swoje długo wykonywane usługi statystyczne po zabiciu wstrętnego wilka. Aha po zabiciu wilka z jego brzucha oczywiście wyszedł lekarz. Statystyk go umył, oczyścił i zaopiekował. Po kilku dniach leczenia. Statystyk wraz z lekarzem przeglądali sobie razem raporty, statystyki medyczne, podsumowania danych. Można powiedzieć, że żyli długo i szczęśliwie będąc zadowoloną z życia diadą. Oczywiście kompensując nawzajem swoje potrzeby. Statystyk wykonywał usługi statystyczne, a lekarz pomagał mu robić statystyki medyczne.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s